Προκήρυξη Π.Μ.Σ. Φυσικής

Προκήρυξη για την Εισαγωγή Μεταπτυχιακών Φοιτητών στο «Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών Φυσικής με Ειδικεύσεις στη Θεωρητική και στην Πειραματική Φυσική» για το ακ. έτος 2023-2024

Στα πλαίσια του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών (Π.Μ.Σ.) Φυσικής με τίτλο «Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών Φυσικής με Ειδικεύσεις στη Θεωρητική και στην Πειραματική Φυσική», θα διενεργηθούν εξετάσεις για την επιλογή είκοσι (20) μεταπτυχιακών φοιτητών/τριών για το ακαδημαϊκό έτος 2023-2024 την τελευταία εβδομάδα του Σεπτεμβρίου 2023.

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να υποβάλουν  αίτηση συμμετοχής έως την Παρασκευή 22 Σεπτεμβρίου 2023 [σε ηλεκτρονική μορφή (pdf) στο email της Γραμματείας του Τμήματος Φυσικής (gramphysatuoi.gr) ή ταχυδρομικώς ή με ταχυμεταφορά στη διεύθυνση: Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων, Γραμματεία Τμήματος Φυσικής, Πανεπιστημιούπολη, Τ.Κ. 45110, Ιωάννινα].

Το ΠΜΣ στις «Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών Φυσικής με Ειδικεύσεις στη Θεωρητική και στην Πειραματική Φυσική» λειτουργεί χωρίς δίδακτρα.

Περισσότερες πληροφορίες στα επισυναπτόμενα αρχεία.